Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DRAGI CLANOVI NAKON 10 GODINA RADA FORUM CE BITI UGASEN DO KRAJA 2015 GOD. OTVARANJE NOVOG FORUMA BICE NAJAVLJENO NA FB STRANICI https://www.facebook.com/Alex.astrology

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

NJEGA KOSE

+3
mimica
tina
nika-bgd
7 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1NJEGA KOSE Empty NJEGA KOSE 19/8/2008, 11:48

Guest

Anonymous
Gost

Lijepa kosa


Ocekujete da vam kosa izgleda sjajno, bujno i zdravo, a svakodnevno je unistavate grubim cesljanjem, susenjem fenom, peglanjem, uvijanjem, bojenjem…

Da bi ona izgledala onako kako zelite morat cete promijeniti svoj odnos prema njoj, i posvecivati joj vise vremena.

-Za pocetak zaboravite cesljanje mokre kose. To moze prouzrokovati cak i privremeno ispadanje.
-Najbolje bi bilo koristiti balzame koji sadrže silikone pomocu kojih ćete kosu lakse rascesljavati. -Profesionalni frizeri preporucuju cesljanje napola suhe kose cetkom od mjesavine prirodnih i najlonskih dlaka.
-Sto se tice susenja, fen przi kosu, unistava je i cini bezivotnom.
To je zbog vruceg vazduha koji unistava keratinske veze u vlasima, sto kosu cini manje sposobnom da zadržzvlagu.
-Takodje, ako mozete izbjeci elektricne pegle i figara pokusajte.



Nekoliko savjeta za lijepu i njegovanu kosu


-Ako vam je kosa prirodno masna nista necete postici grubim trljanjem tjemena dok ga perete.
Najbolje bi bilo uzimati pramen po pramen kose medju dlanove i umasirati sampon samo direktno u kosu.
-Iako se cini neobicno mnostvo svjetskih frizera predlaze ispiranje kose jednom nedeljno negaziranom mineralnom. Iznenadit ćete se učinkom.
-Proizvode za styling nikad ne nanosite direktno na kosu. Obvezno ih prvo stavite na dlanove i protrljajte. Tako cete ih uspjeti ravnomjerno nanijeti po kosi, a da ne upropastite frizuru ili da vam se kosa ne slijepi.
-Još jedan vrlo vazan savjet je kako ne smijete izbjegavati posjete frizeru. Najbolje bi bilo podsisavati vrhove svakih sedam, osam nedelja, ovisno koliko vam brzo kosa raste. Osisana kosa izgleda puno gusce i zdravije.

COVERmagazin.com

2NJEGA KOSE Empty Re: NJEGA KOSE 19/8/2008, 11:59

Guest

Anonymous
Gost

Prirodni regenerator za kosu


Ako „pustate“ kosu onda vam sisanje sigurno nije opcija ni kod ispucalih i suhih vrhova.
Pokusajte je obnoviti na prirodan način.
Pomiješajte :
¼ soljice maslinovog ulja s
1 jajetom

Nanesite na kosu. Zamotajte aluminijskom folijom i pokrijte peskirom koji ste prije toga umocili u vrucu vodu i dobro ocijedili. Ostavite neka djeluje 30- tak minuta, a zatim operite kosu neutralnim samponom.

3NJEGA KOSE Empty Re: NJEGA KOSE 19/8/2008, 12:02

Guest

Anonymous
Gost

Majonez na kosu?!


Kosa cesto, a posebno nakon ljetnih mjeseci zna izgledati osteceno i suvo iako koristite najskuplje i kvalitetne sampone ili regeneratore.

Pokusajte kosu oprati djecjim, neutralnim samponom, zatim isperite i upijte vodu suvim peskirom.
Nakon toga umasirajte majonez na suve i ispucale vrhove. Ostavite neka djeluje 10 do 15 minuta. Ponovo kosu operite neutralnim samponom i isperite.
Kosa ce vam nakon toga napokon dobiti sjaj i izgledati zdravo i njegovano.

Postupak je jeftin i jednostavan ,stoga se isplati isprobati ga.

4NJEGA KOSE Empty Re: NJEGA KOSE 19/8/2008, 14:49

nika-bgd

nika-bgd
STAR clan
STAR clan

dragana... savjeti za njegu kose su ti zaista dobri i provereni.
super je da si zapocela ovu temu da bi se ljudi podsetili ili pronasli resenje svoga problema.
ja sam koristila i jedan i drugi recept ,ali sam ih vremenom zaboravila.
hvala na podsetniku.
majonez je sjajna stvar... samo sto bi kod recepta sa maslinovim uljem dodala jos malo pantenola u tekucini.

5NJEGA KOSE Empty Re: NJEGA KOSE 19/8/2008, 16:23

tina

tina
aktivan clan
aktivan clan

ja sam stavljala maslinovo ulje pomesano sa kantarionom i jednim zumancetom,smrdiiii UH! Ali mi je kosa izgledala tako sjajno i zdravo posle pranja ne mogu da vam opisem morate da probate!


kiss_

http://aspektastro.net

6NJEGA KOSE Empty Re: NJEGA KOSE 19/8/2008, 19:33

mimica

mimica
aktivan clan
aktivan clan

E bas lepo ja sakupljam te recepte non stop po net-u evo malo korisnih saveta

NAPRAVITE SAMI MASKU ZA KOSU:

Ako vam je kosa izgubila sjaj, a vlasi su postale ispucale i krhke, možete napraviti ovaj tretman. Potrebno vam je bademovo, maslinovo, ricinusovo i ružino ulje. Pomiješajte po 10 žlica bademvog, maslinovog i ricinusovog ulja, te samo jednu žlicu ružinog. Tu mješavinu utrljajte u kosu prije spavanja, nemojte ispirati nego ostavite da djeluje preko noći. Na jastučnicu stavite ručnik ili kosu zamotajte u pamučnu maramu. Ujutro kosu isperite neutralnim šamponom. Tretman je dovoljno napraviti jednom, no mislite li da je potrebno ponoviti još koji put slobodno. Svi sastojci su prirodni i ne mogu vam naškoditi, samo koristiti. Dodate li u šampon koji koristite nekoliko kapi eteričnih ulja lavande ili jasmina, ojačat ćete korijen kose i smanjiti njeno ispadanje.

Imate li svijetlu kosu sjaj ćete vratiti dodate li u šampon eterično ulje ružmarina ili je isperete čajem od ružmarina. (Eterična ulja uvijek upotrebljavajte u količini od maksimalno 24 kapi na 1dl ostatka sastojaka).

Smeđa kosa zahtijeva drugačiji tretman. Njoj ćete sjaj vratiti maskom pripremljenom od dva bjelanjka i šalice jake crne kave. Umutite smjesu dobro i nanesite na cijelu dužinu kose. Ostavite 10 minuta do pola sata. Nakon toga isperite kosu šamponom.

Ako je vaša kosa crvenkasta sjaj ćete postići maskom od jagoda. 5-6 jagoda zgnječite i pomiješajte s 2 dl soka od jabuke. Ostavite na kosi također 10 – 30 minuta, te operite neutralnim šamponom. Imate li kestenjastu kosu umjesto soka od jabuke upotrijebite od borovnice ili crne ribizle.

Vlasište možete ojačati ovom maskom: žumanjak, pola male žlice ruma i 2 žlice maslinovog ulja pomiješajte i utrljajte u kosu. Ostavite preko noći, a ujutro isperite kamilicom.

http://www.aspektastro.net

7NJEGA KOSE Empty Re: NJEGA KOSE 20/8/2008, 13:39

nika-bgd

nika-bgd
STAR clan
STAR clan

nika-bgd ::dragana... savjeti za njegu kose su ti zaista dobri i provereni.
super je da si zapocela ovu temu da bi se ljudi podsetili ili pronasli resenje svoga problema.
ja sam koristila i jedan i drugi recept ,ali sam ih vremenom zaboravila.
hvala na podsetniku.
majonez je sjajna stvar... samo sto bi kod recepta sa maslinovim uljem dodala jos malo pantenola u tekucini.


sorry i zaboravih dodati jos malo Ad kapi

8NJEGA KOSE Empty Re: NJEGA KOSE 19/10/2008, 19:01

Katarinaki

Katarinaki
aktivan clan
aktivan clan

Guest ::Prirodni regenerator za kosu


Ako „pustate“ kosu onda vam sisanje sigurno nije opcija ni kod ispucalih i suhih vrhova.
Pokusajte je obnoviti na prirodan način.
Pomiješajte :
¼ soljice maslinovog ulja s
1 jajetom

Nanesite na kosu. Zamotajte aluminijskom folijom i pokrijte peskirom koji ste prije toga umocili u vrucu vodu i dobro ocijedili. Ostavite neka djeluje 30- tak minuta, a zatim operite kosu neutralnim samponom.

Ja koristim maslinovo ulje,al bez jaja....i malo ga zagrejem pre stavljanja,a drzim oko 2 sata!!!

9NJEGA KOSE Empty Re: NJEGA KOSE 23/10/2008, 12:51

nika-bgd

nika-bgd
STAR clan
STAR clan

PAKOVANJA ZA SUVU KOSU

Malo uputstvo na početku: ukoliko imate kovrdžavu i dugačku kosu, preparate nanosite na krajeve; ukoliko vam je koža glave suva, preparate nanesite direktno na vlasište.

Prvi preparat: dobro umutite jedno žumance sa jednom kašikom ricinusovog ulja. Smesu nežno utrljajte u kožu glave i rasporedite po kosi. Stavite najlonsku kapu i umotajte peškirom. Jedan sat kasnije, kosu operite šamponom.

Drugi preparat: na pari ugrejte jedan decilitar maslinovog ulja i jednu kašiku lanolina. Dodajte isitnjeno mlado lišće breze i cvetove kamilice i kuvajte pola sata. Smesu procedite, malo ohladite i pomešajte sa žumancetom i jednom kašičicom soka od limuna. Toplu masku nanesite vatom na kosu i preko stavite najlonsku kapu i peškir. Nakon jednog i po do dva sata, kosu operite šamponom.

Treći preparat: četiri kašike čičkovog ulja prelijte sa pola litra proključale vode i kuvajte na tihoj vatri 20 minuta. Procedite, ohladite i ovim čajem isperite kosu nakon svakog pranja.

10NJEGA KOSE Empty Re: NJEGA KOSE 3/11/2008, 15:39

blizanac_75

avatar
aktivan clan
aktivan clan

meni je jedan farmaceut rekao da svi ovi samponi sto se reklamiraju itd...nista ne valjaju vec samo koprivin sampon i od regeneratora ,,tri zelje,, nas domaci...i provereno potpisujem

11NJEGA KOSE Empty ... 13/11/2008, 16:41

minakg

minakg
aktivan clan
aktivan clan

Za to sa majonezom sam odavno cula i sve kao resavam da probam,ali mi bre nesto gadno i pri samoj pomisli da mi je majonez razmazan po kosi... scratch A i s'obzirom na duzinu moje kose,trebalo bi mi pola kg majoneza Wink

12NJEGA KOSE Empty Re: NJEGA KOSE 29/12/2008, 03:31

lolly

lolly
clan
clan

da li postoji neki nacin da kosa brze raste?! moja je nevidjeno spora O_O

13NJEGA KOSE Empty Re: NJEGA KOSE 30/12/2008, 12:43

nika-bgd

nika-bgd
STAR clan
STAR clan

lolly ::da li postoji neki nacin da kosa brze raste?! moja je nevidjeno spora O_O

cula sam da u lushu ima sapun za brzi rast kose i da je veoma efikasan.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

 
  •  

Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions