Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DRAGI CLANOVI NAKON 10 GODINA RADA FORUM CE BITI UGASEN DO KRAJA 2015 GOD. OTVARANJE NOVOG FORUMA BICE NAJAVLJENO NA FB STRANICI https://www.facebook.com/Alex.astrology

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Celulit... /;[

5 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Celulit...  /;[ Empty Celulit... /;[ 19/8/2008, 15:50

tina

tina
aktivan clan
aktivan clan

prvo moram da kazem da nam je bas i falila ovakva tema i Celulit...  /;[ 846545 sto su nam je omogucili.
A sada da pitam ja vas drage moje da li ste koristile neke preparate protiv celulita i sa kojim ste imale najvise uspeha ja sam minimalne rezultate postigla sa vishi preparatom a nekada je bilo da se kupi brsljen gel to mi je pomagalo neverovatno pa ako neko zna i tu informaciju gde moze da se nabavi opet?

Celulit...  /;[ 973100

http://aspektastro.net

2Celulit...  /;[ Empty Re: Celulit... /;[ 19/8/2008, 18:06

Dasein

Dasein
V.I.P clan
V.I.P clan

tina ::prvo moram da kazem da nam je bas i falila ovakva tema i Celulit...  /;[ 846545 sto su nam je omogucili.
A sada da pitam ja vas drage moje da li ste koristile neke preparate protiv celulita i sa kojim ste imale najvise uspeha ja sam minimalne rezultate postigla sa vishi preparatom a nekada je bilo da se kupi brsljen gel to mi je pomagalo neverovatno pa ako neko zna i tu informaciju gde moze da se nabavi opet?

Celulit...  /;[ 973100

Meni pomaze samo vjezbanje i najvise plivanje, poslije mora uvijek imam najmanje celulita :) A neki dan sam bas cula da je bitno vjezbanje i masaza, a krema koja god jer tesko moze krema sama za sebe razbit naslage masnoce u kozi, mozda malo smanjit.

3Celulit...  /;[ Empty Re: Celulit... /;[ 19/8/2008, 19:29

mimica

mimica
aktivan clan
aktivan clan

vezbanje svakako ali imas gomilu dijeta sad protiv celulita a naravno bez vezbanja nista No A cula sam sad skoro na TV-u jedan doktor je pricao da ta masaza ne valja da je celulit bolest mikrocirkulacije i da tako se ne postize nista a da mogu da popucaju krvni sudovi.
Ali znam sta sto posto valja ultrazvucna terapija rastura celulit,jeftinija varijanta je elektro terapija a to mozes i kuci sama,kupis onaj aptronik sto su reklamiralipre na teleshopu ima kod kineza za dzabe i sama se pucas strujom pomaze!
I sto vise vode samo pij!

Celulit...  /;[ 973100

http://www.aspektastro.net

4Celulit...  /;[ Empty Re: Celulit... /;[ 19/8/2008, 20:05

Guest

Anonymous
Gost

LIMFNA DRENAZA

Preko limfe se izbacuju svi toksini iz organizma, samim tim i celulit naravno. Kad se masirate prvo krenite od stopala da malo zagrejete nogu, a da bi radile limfnu drenazu krenite od samog vrha butine i obuhvatite nogu koliko god mozete, pokret lici kao da pokusavate da istisnete nesto iz tube, i vucite blago na gore.Ne sme da vas boli. to ponovite par puta, pa se spustite malo nize i radite isto. Tako sve dok ne dodjete do stopala. Znam da se sad sigurno pitate zasto odozgo na dole kad svi preporucuju masazu na gore, prema srcu. Zato sto je ovo limfna drenaza, a klasicna masaza ide na gore. Jer kad se drenirate to znaci da morate prvo da oslobodite gornji delo limfnih sudova da bi limfu odozdo imali gde da odvucete. sve u svemu tako ubrzate limfotok i izbacivanje toksuna iz organizma. Mora da se pije voda jer se ti toksini iz limfe izbacuju putem mokrace, tako da mozete da ispiskite svoj celulit.

Domaci recept
Naberimo lisce divljeg kestena i mladog brsljana, operemo ga, osusimo i izrezemo na male komadice. Napunimo casu od 1/2 l i zalijemo maslinovim uljem. Odnos izmedju lisca divljeg kestena i brsljana neka bude 1:1. Mjesavinu ostavimo stajati 14 dana. Zatim je procjedimo kroz gazu. Masirajmo se tim sredstvom svaki dan, ujutro i vece.

Caj protiv celulita
potrebno je 200g kamilice,200g kantariona,200gzelenog caja,200g majcine dusice,100g suvog persuna i meda. NACIN PRIPREME; U 2 litre prokljucale vode dodati po 1 kafenu kasikicu od svih cajeva,kuvati jos nekih 10 min, zatim ohladiti i u caj nacediti 1 limun i dodati 1 supenu kasiku meda. Caj treba piti svaki dan,znaci dnevno po 2 litre i redovno bar 3 meseca.

5Celulit...  /;[ Empty Re: Celulit... /;[ 20/8/2008, 00:17

lavica

lavica
aspektastro tim
aspektastro tim

E PA DEVOJKE...POSTO SAM JA FIZIOTERAPEUT ODACU VAM JEDNU TAJNU...
POSTOJI POSEBNA TEHNIKA MASAZE KOJE SE PRIMENJUJE SAMO ZA NESTANAK CELULITA I KORISTI SE U KOMBINACIJI SA LIM.DRENAZOM KOJU JE DRAGANA VEC SPOMENULA...MASAZA JE VRLO BOLNA,LAZU VAS DRUGI AKO KAZU DA NIJE...
SA MASAZOM SE KRECE PRVOG DANA NAKON MENSTRUACIJE,A MASAZA SE KORISTI SVE DOK TRAJE OVULACIJA...TAD DAJE NAJBOLJE EFEKTE...RADE TAD HORMONI,DA NE ULAZIM U TEMATIKU..
ZA MASAZU KORISTITE PARAFINSKO ULJE KOJE MOZETE KUPITI U SVAKOJ APOTECI....NAKON MASAZE UTRLJAJTE BRSLJEN GEL KOJI JE ODLICAN ZA CELULIT A UZ TO I ZATEZE KOZU...

DRAGANA I NJEGA MOZES NACI PO SVIM APOTEKAMA....

DOBRI SU I SVI PREPARATI IZ GUAM KOLEKCIJE...SA NJIMA SU REZULTATI VIDLJIVI POSLE PAR DANA...ONI SU TAKODJE FENOMENALNI U ZATEZANJU KOZE...

NARAVNO SVE OVO UZ BAR DVA LITRA TECNOST DNEVNO...IZBACITE GAZIRANA PICA...STO VISE VITAMINA C(ZA NJEGA JE POZNATO DA RADI REDUKCIJU MASTI)...

A O VEZBAMA DA I NE GOVORIM...DOVOLJNO JE SVAKOG DANA PO 15 MIN VEZBANJA I TO JE TO...

REZULTATI SIGURNO NE MOGU IZOSTATI...
Celulit...  /;[ 866569

6Celulit...  /;[ Empty Re: Celulit... /;[ 20/8/2008, 02:15

Dasein

Dasein
V.I.P clan
V.I.P clan

tmlavica ::
POSTOJI POSEBNA TEHNIKA MASAZE KOJE SE PRIMENJUJE SAMO ZA NESTANAK CELULITA


A koja je tehnika? Celulit...  /;[ C065

7Celulit...  /;[ Empty Re: Celulit... /;[ 20/8/2008, 02:51

lavica

lavica
aspektastro tim
aspektastro tim

E PA TO VEC NE ZNAM KAKO OVAKO DA VAM OBJASNIM...POSTOJI PAR ZAHVATA KOJE SE MOGU JEDINO POKAZATI...DZABE DA VAM JA SAD NESTO PISEM TU KAKO SE KOJI ZOVE KAD NE MOGU DA VAM POKAZEM...A VRLO RADO BIH....AL PROBACU DA ISKOPAM NESTO AKO MOGU IZ KNJIGA KOJE IMAJU SLIKE PA MOZDA I USPEM U OBJASNJAVANJU....JEDINO BI SE TAKO SA SLIKAMA MOGLO...
Celulit...  /;[ 872738

8Celulit...  /;[ Empty Re: Celulit... /;[ 20/8/2008, 07:25

Dasein

Dasein
V.I.P clan
V.I.P clan

tmlavica ::E PA TO VEC NE ZNAM KAKO OVAKO DA VAM OBJASNIM...POSTOJI PAR ZAHVATA KOJE SE MOGU JEDINO POKAZATI...DZABE DA VAM JA SAD NESTO PISEM TU KAKO SE KOJI ZOVE KAD NE MOGU DA VAM POKAZEM...A VRLO RADO BIH....AL PROBACU DA ISKOPAM NESTO AKO MOGU IZ KNJIGA KOJE IMAJU SLIKE PA MOZDA I USPEM U OBJASNJAVANJU....JEDINO BI SE TAKO SA SLIKAMA MOGLO...
Celulit...  /;[ 872738

Hmm, probaj u google upisat nazive pa vidi sto ce ti od slika izbacit, vjerojatno nece nista, ali vrijedi pokusat :)

9Celulit...  /;[ Empty Re: Celulit... /;[ 20/8/2008, 23:34

lavica

lavica
aspektastro tim
aspektastro tim

OVO BAS I NIJE MASAZA ALI ZNAM DA POMAZE 1000%


TRETMAN GIPSANE BERMUDE
SMANJITE CEO KONFECIJSKI BROJ ZA 45 MINUTA
Gotovo ni jedna žena koja drži do svog izgleda i ulaže mnogo truda i novca, nema vremena ni strpljenja da svakodnevno odlazi u kozmetički salon po novi izled lica i tela.

Znajući za to proizvođači preparata za negu i lepotu u poslednje vreme se odlučuju za tretmane koji daju odmah vidljive rezultate.

A da li biste voleli da pred neki važan izlazak za sat vremena budete mršaviji za čitav konfecijski broj? Na to pitanje odgovaramo kontra pitanjem: Ko ne bi?

I to je moguće!

Ovaj tretman kod nas je poznat kao GIPSANE BERMUDE i koristi se za tretiranje celulita (edematozna forma), lokalizovane gojaznosti i neelastičnosti kože. Naime, prvo se na telo, odnosno na kritične tačke na telu - butine, bokove i stomak - laganom masažom nanosi Naktiva losion, pa Naktiva serum (oligocomlex na kritične tačke koje tretiramo), potom aktiviramo limfne puteve limfnom drenažom Oligodrenom što eliminiše toksine iz organizma.

Sledeći korak je nanošenje laganom masažom Multiaktiva (ako tretiramo masne naslage i celulit) i Oligotona (ako tretiramo opuštenu kožu).

Na kraju sledi Oligomaska koja se stavlja preko pamučnih kompresa, i tako se oblikuje svojevrstan kalup po obliku tela klijenta. Ostavi se da deluje 45 minuta. Za to vreme maska se stvrdne kao gips, a kada se skine, obim klijenta je manji za jedan konfecijski broj. što se može utvrditi merenjem kritičnih mesta santimetrom. Gubitkom tečnosti odlazi velika količina toksina pa se istovremeno izvrši detoksikacija organizma, a pri tom koža postaje glatka, a vezivno tkivo se učvrsti.

Osnova preparata koji se koriste za tretman su oligoelementi prirodnog porekla, silicijum (ima ulogu u stvaranju kolagena), zatim magnezijum (za enzimsku reakciju ugljenih hidrata i proteina), bakar (učestvuje u proizvodnji elastina), gvožde (koži daje tonus i usporava starenje kože) i cink (ima antioksindatnu moć, vezuje slobodne radikale). Svi oligoelementi su aktivatori postojećih aktivnih supstanci u tretiranim zonama.

Tretmani gipsanim bermudama se rade svakog šestog dana i mogu se kombinovati sa drugim anticelulit i tretmanima mršavljenja. Broj tretmana zavisi od vrste celulita, stepena gojaznosti i postignutih rezultata. Nakon željenog izgleda preporučuje se održavanje svakog drugog meseca.

10Celulit...  /;[ Empty Re: Celulit... /;[ 21/8/2008, 00:19

lavica

lavica
aspektastro tim
aspektastro tim

ALI U SVEMU OVOME JE NAJBITNIJE DA NE MOZETE NESTO LECITI ILI TRAZITI DA NESTANE AKO NE ZNATE UZROK!!! PA EVO JA CU NESTO MALO VISE O CELULITU....

Celulit nije gojaznost. Nastaje zbog prekomernog gomilanja masti, tecnosti i zaostalih produkata metabolizma u potkoznom tkivu.

Koza na povrsini postaje neelasticna, ima izgled narandzine kore, pa je na nekim mestima cak zadebljana. Celulit se najvise javlja na bedrima, unutrasnjoj strani kolena, stomaku, zadnjici, bokovima, ramenima, vratu pa i na rukama.



Kako prepoznati CELULIT?

Pritisnete li lagano kozu na bedarima, kolenima, stomaku, bokovima... na kojima se najcesce hvata celulit, koza ce se smezuriti i izgledati poput narandzine kore. Ponekad je celulit vidljiv i bez pritiska. Zdrava koza, bez celulita, na dodir je glatka i zategnuta zahvaljujuci cvrstom vezivnom tkivu, a ona zahvacena celulitom na dodir je hrapava, tvrda i grudvicava jer je oslabljeno i nedovoljno razvijeno vezivno tkivo. Celulit je zapravo voda, masnoca i stetne materije koje su se nakupile ispod koze. Ako se uklanjanje otpadnih materija iz organizma uspori, na tim mestima se pojavljuje celulit jer vezivno tkivo zasiceno vodom i toksinima postaje tvrde

Uzrok nastanka celulita moze se traziti u hormonskim promenama, stresu, losim navikama u ishrani, slaboj telesnoj aktivnosti... Moguci uzrocnici uticu na smetnje prokrvljenosti koze i potkoznog tkiva, slabljenje vezivnog tkiva i delovanje limfe. Koza je sve manje ishranjena, postaje neelasticna i dobija izgled �narandzine kore�. Kada opisujemo celulit, cesto govorimo o njegovim razvojnim stadijumima. Najlakse je savladati tzv. meki celulit, kada je ktivo na dodir kao zelatin. Tvrdokorniji je kompaktni celulit kada su u potkoznom tkivu nakupljene masti u izdasnijim kolicinama. O teskom obliku celulita govorimo kada je prisutna upala veznog tkiva pa se prilikom dodira oseca bol.


Vec u nacinu zivota skriveni su uzroci stvaranja celulita jer se pogresno hranite, nedovoljno uzimate tecnosti, premalo se krecete, napeti ste... Sve to uzrokuje losu cirkulaciju i zastoj limfne tecnosti. Ponekad je celulit nasledan, a moze da bude i posledica hormonskog poremecaja.
Mnogi smatraju da je estrogen, zenski polni hormon, glavni krivac za njegov nastanak. Najmanja koncetracija estrogena u krvi je neposredno posle menstruacije, zato cete najbolje rezultate postici uptravo u tom periodu.

Treba razlikovati pravi od laznog celulita. Kod pravog ili narandzine kore usporen je protok krvi kroz sloj masnog tkiva koje se nalazi ispod koze. Dakle, uzrok pravom celulitu je losa cirkulacija perifernim krvnim zilama, sto moze biti uvod i u probleme s venama.

Lazni celulit je opustanje vezivnog tkiva na zadnjici, bokovima i nadlakticama, najcesce nakon cetrdesete godine, ali moze se dogoditi i ranije. Uzrok moze biti u naglom mrsavljenju, slabljenju misicnog tonusa, nekim medicinskim tretmanima i pogresnoj fizioterapiji. Situacija se moze popraviti laganim povecanjem tezine ili reaktiviranjem misica koji ce ocvrsnuti pomocu fizickih vezbi ili elektrostimulacijom.

11Celulit...  /;[ Empty Re: Celulit... /;[ 21/8/2008, 00:25

lavica

lavica
aspektastro tim
aspektastro tim

LIMFNA DRENAZA U BORBI PROTIV CELULITA

To je posebna masazna tehnika kojom se deluje na bolji i brzi protok limfe. Protok limfe kroz telo vazan je za zdravlje koze i potkoznog tkiva.
Kako deluje: Limfnom drenazom pomaze se razmena materija u organizmu i direktno ubrzava izbacivanje stetnih materija koje pogodiju nastanku celulita. Pomaze u terapiji protiv celulita ali i kod drugih problema s zadrzavanjem tecnosti u telu, kao sto je otecenost nogu, ruku... Drenazu mora obavljati strucna osoba. Tretman za celo telo traje oko 2 sata, a samo za noge sat i po. Limfna drenaza se skoro uvek kombinuje s nekom drugom anticelulitnom metodom zavisno od dogovora sa kozmeticarkom.
Koliko tretmana: Broj tretmana je individualan, ali preporucuje se najmanje deset.


Tretman protiv slabe cirkulacije

Limfna drenaza je idealan tretman protiv slabe cirkulacije, koja se smatra jednim od nejcescih uzrocnika celulita. Najnovija medicinska istrazivanja su pokazala da se zbog lose cirkulacije toksini skupljaju u limfnim cvorovima (u predelu prepona i ispod pazuha), sto je u gotovo 60 odsto sluzcajeva uzrocnik cisti na janincima i grudima kod zena, odnosno karcinoma na prostati kod muskaraca.

- cisti organizam od toksina, viska vode (celulit, teske noge, podocnjaci, otoci na licu i drugim delovima...)
- Povecava imunitet
- Relaksira, revitalizuje i vraca energiju

12Celulit...  /;[ Empty Re: Celulit... /;[ 21/8/2008, 00:26

lavica

lavica
aspektastro tim
aspektastro tim

KOME JE POTREBNA LIMFNA DRENAZA

Potrebna je svima bez obzira na uzrast i pol. Tokom zivota u nasem telu nagomilava se velika kolicina toksina(otrova), koje unosimo preko hrane (aditivi,konzervansi,poboljsivaci ukusa,boje i dr.) ali i putem zagadjenog vazduha i vode. Sve te stetne materije taloze se u celijama i usporavaju njihov rad. Usporeni rad celija dovodi do pojave bolesti i brzeg propadanja samog tela. Najcesci problemi koji se mogu javiti kod osoba sa povecanom kolicinom toksina u organizmu su: opstipacija(zatvor), glavobolja, migrenozni napad, malaksalost, oticanje ruku i nogu, slabija pokretljivost, losa cirkulacija, suva koza, los san, bolovi u misicima i mnogi drugi.

Svi ovi gore pomenuti problemi su prvi znaci mnogo ozbiljnijih bolesti koje se mogu pojaviti ukoliko se nivo zagadjenja i propadanja tela ne smanji. Postoji mnogo nacina da se neki od ovih problema ublaze ili potpuno zaustave, ali jedino limfna drenaza moze da deluje na sve njih istovremeno. Ono sto je mozda najvaznije da primenom limfne drenaze necete doci u situaciju da lecenjem jednog problema napravite neki drugi problem, sto se inace vrlo cesto desava sa drugim procedurama ili tehnikama rada.

Limfna drenaza se koristi i za resavanje nekih estetskih problema kao sto su: celulit, atonicna(opustena) koza, akne, prevremeno ostarela koza, podocnjaci.

Primena drenaze u resavanju celulita je medicinski dokazana, jer sam celulit nastaje kao posledica nagomilavanja toksina u masnim celijama. Ti toksini se mogu izbaciti napolje jedino kroz limfni sistem (kanalizacija). Price da postoje nacini da se celulit trajno resi nazalost nisu tacne, jer celulit nastaje kao posledica savremenog nacina zivota, lose ishrane i fizicke neaktivnosti. Zato resenje problema ne lezi u unistavanju celulitnih celija, jer ce nas organizam napraviti nove i to u vecem broju nego ranije, vec je pravo resenje u praznjenju postojecih celija i nedozvoljavanju da se one ponovo prepune.

Kljuc dobrog zdrvlja i lepog izgleda lezi u stalnom ciscenju tela iznutra, a to se najefikasnije moze uraditi primenom rucne limfne drenaze.

Limfna drenaza je eliksir mladosti i zdravlja, svojom efikasnoscu u eliminaciji toksina predstavlja jedan od najboljih nacina za ocuvanje zdravlja i produzenje ljudskog zivotnog veka.

13Celulit...  /;[ Empty Re: Celulit... /;[ 21/8/2008, 00:36

lavica

lavica
aspektastro tim
aspektastro tim

Anticellulit masaza se izvodi specijalnim anticelulit uljem za masazu koji u sebi sadrzi ekstrakte geranijuma, cimeta, kleke, limuna, mente i grejpfruta.
Cimet podstiče prokrvljenost i greje telo, podstiče izlečenje bolesti (misli se uopšteno) i doprinosi izbacivanju štetnih materija (stvorenih pri razmeni materija) čisti urin, smiruje nervni sistem, stimuliše matericu, deluje protiv hemoroida, reguliše temperaturu stopala, pomaže kod svih upalnih procesa, zatim prehlade i kašlja, reguliše šećer u krvi. Cimet pospešuje smanjenje šećera i holesterola u krvi, stoga se preporučuje i dijabetičarima.
Kleka je biljka cija je lekovitost odavno poznata, a njena svojstva se koriste protiv zastoja mokraće, za denzifekciju mokraćnih organa, poboljšanje varenja, iskašljavanje, regulisanje menstruacije, protiv bolesti želuca, bubrega, bešike, bronhijalnog katara, astme, gihta, išijasa, reumatizma, šećerne bolesti, tuberkuloze, glavobolje, zadaha iz usta, gorušice, za čišćenje krvi i dr.
Limun, njegov sok, ulje, kao i preparati na bazi limuna, efikasno ciste, jacaju i ucvršcuju kožu i podsticu obnavljanje njenih celija. Limun je na samom vrhu liste namirnica koje sadrže najviše antioksidanta. Zahvaljujući limunskoj kiselini, neutrališe toksične materije i njihovo dejstvo, olakšava varenje, ubrzava razgradnju masti i poboljšava asimilaciju hranljivih sastojaka. Pored toga, sadrži visoki procenat selena i vitamina C, koji povećavaju odbrambenu moć i usporavaju starenje, i vitamina B grupe, neophodnih nervnom sistemu.
Menta se koristi za olakšanje kožnih iritacija, svrbeža i crvenila, kožnih upala, dermatitisa, akni, svraba i opekotina od sunca. Pozitivni efekti ulja mente na nervni sistem posebno su vidljivi kod mentalnog umora i depresije. Miris mente poboljšava koncentraciju a pomaže i kod bezvoljnosti i melanhonije, šoka glavobolje, migrene, vrtoglavice, i nesvestice. Kod problema disajnih puteva pomoci ce kod suvog kašlja, zacepljenja nosa i sinusa, astme i bronhitisa. S obzirom da stimuliše rad žuci pomaže i kod tegoba probavnog sistema kao što su grcevi, loša probava, nadutost i mucnina.
Grejpfrut unistava lipide, snižava nivo holesterola i triglicerida zahvaljujući kombinovanom dejstvu vitamina C i bioflavonoida (vitamin P). Oni povećavaju propustljivost krvnih sudova i čuvaju arterije.
Ova kombinacija cini da ovo anticelulit ulje omogućava odličnu resorpciju želatinoznog sadržaja celulita iz kapsule u subdermalnom sloju injegovu eliminaciju putem cirkulacije limfotoka Na kraju anticellulit masaze se na tretirano mesto utrljava specijalni anticellulit gel koji u sebi sadrzi silikone, prirodna ulja (brsljen, kopriva,breza, kleka, rastavić), vitamin C i kofein koji je snažan diuretik. Ovaj gel vraća koži sjaj, mekoću i elastičnost i ima produženo dejstvo na razaranje celulita.

14Celulit...  /;[ Empty Re: Celulit... /;[ 23/8/2008, 13:52

inja

inja
moderator
moderator

Od onih koje su probale raznorazne kreme, gelove i sl. stvarcice cula sam da je brsljen najefikasniji, a evo i jedne vezbajuce (manekenske) recepture protiv celulita... Nedelju dana po 10 minuta treba trcati istim tempom sa nogama umotanim u celofan ( nikako najlon ) i zatim jos nedelju dana bez celofana. Jako je bitno to drzanje istog tempa. Posle nekog perioda opet ponoviti postupak.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

 
  •  

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions