Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DRAGI CLANOVI NAKON 10 GODINA RADA FORUM CE BITI UGASEN DO KRAJA 2015 GOD. OTVARANJE NOVOG FORUMA BICE NAJAVLJENO NA FB STRANICI https://www.facebook.com/Alex.astrology

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Vjerski sluzbenici....

4 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Vjerski sluzbenici.... Empty Vjerski sluzbenici.... 16/10/2008, 12:17

mirjanamp

mirjanamp
moderator
moderator

E pa, jedna od mnogobrojnih losih osobina ljudi koje ne volim je licemjerstvo......a definitivno ga najvise ima kod svecenika, hodza, popova i dr....oni su glavni u pripovijedanju o moralu, humanosti,altruizmu,ali njihovi postupci su sve samo ne ljudski.
Navescu par primjera:
1. Kad neka osoba umre, a porodica nema novaca za sahrane(dzenaze), hodza nece doci da uputi osobu na onaj svijet(ne znam koji je termin za odlazak na onaj svijet)
2. Znaju doci i tvrditi da su uplatnice stare i da treba ponovo uplatiti?????(prijateljicin djed je jadan od penzije odvajao,a na kraju uplate nisu vrijedile
3. Svecenici su pod celibatom, da bi bili sto blizi Bogu(zena im navodno samo pomuti pamet????), a po selima mnoge su ostajale trudne nakon par ispovijedanja......ne bih da spominjem one pedofile
4. Popovi umjesto da zagovaraju mir medju narodima, blagosiljaju ratnike za sveti rat....moze li iti jedan rat biti dobar i svet?
Mnogi ce reci da ne treba suditi na osnovu par negativnih slucajeva, ali mislim da su i oni zreli za reforme, ....da se mene pita, svima bih dala otkaz :)

2Vjerski sluzbenici.... Empty Re: Vjerski sluzbenici.... 18/8/2009, 17:13

draganica

draganica
STAR clan
STAR clan

ajoj mila moja šta ih je više đavola među njima nego među svetom :emot101op:

3Vjerski sluzbenici.... Empty Re: Vjerski sluzbenici.... 18/8/2009, 17:16

Gisele

Gisele
V.I.P clan
V.I.P clan

Zbog svega navedenog i jos koje cega drugog vezanog za crkvu i prebogate popove, vec par godina se izjasnjavam kao ateista.

4Vjerski sluzbenici.... Empty Re: Vjerski sluzbenici.... 18/8/2009, 18:09

Dasein

Dasein
V.I.P clan
V.I.P clan

Gisele ::Zbog svega navedenog i jos koje cega drugog vezanog za crkvu i prebogate popove, vec par godina se izjasnjavam kao ateista.

Zasto? Meni je isto pun kufer Crkve i njegova licemjesrtva, pa i ljudi koje sm znala vidat svaku nedjelju na misi, a uzivo ih znam i znam koliko su pokvareni, a o povezivnju religije sa nacionalizmom da ne vjerujem, to mi je cisto Bogohulje. Ali kad me netko pita, kazem vjerujem u Boga, ali ne postujem Crkvu i to je to :)

Ne moras biti ateista zbog njihovog licemjerstva, vjera, religija i Crkva kao institucija nisu isto iako su povezani i Crkva je protiv toga da ih se ikako gleda odvojeno (tako im je tez zaradit), ali mislim da sve vise ljudi ima kriticku svijest protiv ponasanja Crvke, ali ipak imaju svoju vjeru u Boga.

mirjanamp ::
3. Svecenici su pod celibatom, da bi bili sto blizi Bogu(zena im navodno samo pomuti pamet????), a po selima mnoge su ostajale trudne nakon par ispovijedanja......ne bih da spominjem one pedofile

Postoji teorija da je to zbog nasljedstva, kad bi se zenili, zene i djeca bi nasljedivala dio Crkvenog posjeda, a to im nikako ne bi islo pod ruku.

5Vjerski sluzbenici.... Empty Re: Vjerski sluzbenici.... 18/8/2009, 19:22

Gisele

Gisele
V.I.P clan
V.I.P clan

kazem vjerujem u Boga, ali ne postujem Crkvu i to je to :)

Mogla bih tako reci ako to podrazumeva to sto nisam krstena, ne postim, ne obelezavam te crkvene datume, ne planiram da se udam u crkvi ili da krstim svoju decu, da slavim slavu...

U Boga, kao covekoliko bice, tvorca zivota kavog poznajemo, bibliju koju je On "napisao", njegovog bezgresno zacetog sina Isusa mi je malo tesko da poverujem mada mogu da vidim pozitivne strane te price.

Verujem u Boga kao neku vrstu ljubavi i energije koja pokrece sve. (Nekako, nisam tip koji veruje u bajke).

6Vjerski sluzbenici.... Empty Re: Vjerski sluzbenici.... 18/8/2009, 19:23

Gisele

Gisele
V.I.P clan
V.I.P clan

Bubac ::
mirjanamp ::
3. Svecenici su pod celibatom, da bi bili sto blizi Bogu(zena im navodno samo pomuti pamet????), a po selima mnoge su ostajale trudne nakon par ispovijedanja......ne bih da spominjem one pedofile

Postoji teorija da je to zbog nasljedstva, kad bi se zenili, zene i djeca bi nasljedivala dio Crkvenog posjeda, a to im nikako ne bi islo pod ruku.


Nisam o tome tako razmisljala, ali vidim poentu.

7Vjerski sluzbenici.... Empty Re: Vjerski sluzbenici.... 18/8/2009, 23:17

Dasein

Dasein
V.I.P clan
V.I.P clan

Gisele ::

Verujem u Boga kao neku vrstu ljubavi i energije koja pokrece sve. (Nekako, nisam tip koji veruje u bajke).

I to je oblik vjere. Zapravo teorija da Bog postoji u obliku energije ima po meni vise smisla nego ista drugo i podrzava onu da je svugdje oko nas i u svima nama :)

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

 
  •  

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions