Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DRAGI CLANOVI NAKON 10 GODINA RADA FORUM CE BITI UGASEN DO KRAJA 2015 GOD. OTVARANJE NOVOG FORUMA BICE NAJAVLJENO NA FB STRANICI https://www.facebook.com/Alex.astrology

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Još o snovima...zasto sanjamo i najneobicniji snovi...

+4
Gogi
inja
Maya87
Dasein
8 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

Dasein

Dasein
V.I.P clan
V.I.P clan

S obzirom da mi se ne ostvaruju snovi, vec su mi snovi jako zanimljivi i sanjam cesto i kreativno otvaram novu temu.

Uvijek me zanimalo zasto neki ljudi sanjaju stalno ili bi mozda bolje bilo pitati zasto se sjecaju sna? A s druge strane, neki se uopce ne sjecaju ili sanjaju jako rijetko. Ima li to veze sa kreativnoscu, sa savijescu, ne znam. I zasto postoje snovi koje gotovo svi sanjamo? REcimo, vecina djece sanja da pada pa se probudi, da ne moze trcat ili vikat i sl...

Mislim isto da ima puno u tome da sanjamo ili ono cega se bojimo ili ono sto zelimo. To je ona Freudova teorija da su snovi nasa podsvijest. Ali sto to znaci da ja puno zelim i puno toga se bojim ili da imam mozda razvijeniju podsvijest ili samo mastu?

Zanimljivo mi je i to kako i za snove postoje razlicite teorije. Postoje psiholoska tumacenja simbola, postoje astroloska, postoje i u crnoj magiji. Cesto se potpuno razlikuju, ne samo jedno od drugih, vec u razlicitim psiholoskm recimo se mogu naci razlicita objasnjenja. To je logicno, jer ovisi o tome tko je pisao, kao i svaka teorija, ne razmisljaju svi isto, razliciti psiholozi imaju i o drugim stvarima razlicita misljenja, ali kako znati koje je tocno? Po tome mozda treba najvise vjerovat svojem vlastitom tumacenju i osjecaju u snu. Na kraju krajeva, to su ipak nase misli.

Nekad mi se cini kao da su snovi nasa druga stvarnost, drugi svijet u kojem zivimo, onaj kojeg sami stvaramo iako se cesto kad su losi tijesimo da je to samo san, ali to je san koji smo sami stvorili a ipak ne utjecemo na njega, sto mi je najzanimljivije od svega.

I najbolje od svega su mi lucidni snovi, ljudi moji koji je to osjecaj! Jeste li to kad dozivjeli? Slusala sam jednom o tome i rekli su da kad jednom uspijemo osvijestit da sanjamo da ćemo uvijek moć. Ipak, meni se to desilo samo jednom i bilo je zapravo smijesno :) Sanjala sam da me naganja oko petero ljudi po cijelom gradu i da sam u jednom trenu shvatila da sanjam, prestala trcat i pocela ih tuc ko Bruce Lee king

Eto, opet sam se raspisala :) Sad malo vi, vase misljenje o svemu, a mozete i ispricat pokoji zanimljv san...

Maya87

Maya87
STAR clan
STAR clan

Bas sinoc sam imala cudan san.... Neki glas mi je rekao (znam da se tice neke ... MOZDA... buduce veze) "samo prati Mars i sve ce biti u redu! A ujutru sam procitala da je Mars neprijateljska planeta.... uhhhhh.... pale

inja

inja
moderator
moderator

Da li ste nekad u snu osetili dodir na svom telu ? Ja spadam u one koji retko pamte svoje snove ili pak zapamtim samo neke segmente, pa je meni ovaj san neobican tj. i ne secam se samog sna... vec sam trenutak pre budjenja sam osetila kao da me neko mazi po licu i u trenutku otvaranja ociju sam osetila trzaj ruke. Mozete misliti koliko sam se u tom trenutku uplasila ! Kasnije su mi neki rekli da je to ok, da je to kao moj andjeo cuvar.



Poslednji izmenio inja dana 3/8/2008, 07:51, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : ________)

Gogi

Gogi
aspektastro tim
aspektastro tim

Inja jeste ok,nemoj da se plasis posecivao te je svake noci kada si bila dete barem tako kazu babe...

http://tarot.aspektastro.net/

Gogi

Gogi
aspektastro tim
aspektastro tim

A drage moje devojke ko ce ikada protumaciti snove i zapravo sta su....Ni danas naucnici ne znaju koliko mi koristimo posto tacno svog mozga,za neke delove naseg mozga ne znaju ni cemu nam sluze...pa kao ne koristimo ih.
Ako pogledate neke primere sa skenera primeticete da vidovnjaci kao i genijalci,sahovski prvaci i sli koriste veci kapacitet ceonog dela mozga od obicnih ljudi....i sta vam to kazuje....nemaju oni moci vec su samo uspeli da iskoriste veci deo svog mozga a ko zna za sta nam sve to cudo i sluzi ali ne znamo da iskoristimo.
Pa snovi su nekada i poruke buducnosti...

http://tarot.aspektastro.net/

lavica

lavica
aspektastro tim
aspektastro tim

E GOGI IMA JEDNA KNJIGA "TAROT I TUMACENJE SNOVA"-DZULI GALENTAJN
MOZE LI SE TO PREKO TAROTA? Još o snovima...zasto sanjamo i najneobicniji snovi... 866569

inja

inja
moderator
moderator

Gogi ::A drage moje devojke ko ce ikada protumaciti snove i zapravo sta su....Ni danas naucnici ne znaju koliko mi koristimo posto tacno svog mozga,za neke delove naseg mozga ne znaju ni cemu nam sluze...pa kao ne koristimo ih.
Ako pogledate neke primere sa skenera primeticete da vidovnjaci kao i genijalci,sahovski prvaci i sli koriste veci kapacitet ceonog dela mozga od obicnih ljudi....i sta vam to kazuje....nemaju oni moci vec su samo uspeli da iskoriste veci deo svog mozga a ko zna za sta nam sve to cudo i sluzi ali ne znamo da iskoristimo.
Pa snovi su nekada i poruke buducnosti...
Poruke buducnosti... ja sam nedavno na jedan praznik sanjala nesto sto bih zaista i volela da mi se desi tj. samo se secam glasa koji mi kaze da cu imati to...

Rule

Rule
STAR clan
STAR clan

Još o snovima...zasto sanjamo i najneobicniji snovi... 973100 snovi su nase zelje,nadanja,sugestije,razmisljanja,dogadjaji iz svakodnevnog zivota itd. te se istim putem i manifestuju i odrazavaju ...bivaju veoma neobicni a tu veliku ulogu igra mozak...medjutim ima tu i neke mistike...neko nam kroz snove salje i poruke, a nasa je moc protumaciti ih , odnosno desifrovati... sta mislite vi
ili je to pitanjce za naucnike a koji jos uvek ne Još o snovima...zasto sanjamo i najneobicniji snovi... 905748 znaju odgovor...?

zelja

zelja
clan
clan

ah nema noci da se ne setim sta sam sanjala...moji snovi su toliko stvarni,osecaj,miris,ukus,zvuk ma kao druga realnost,pa se nekad probudim placuci od srece ili tuge.
bas sam nocas sanjala kako me neki muskarac ucenjuje, hoce da me uhapsi,(imao je crveni auto) sexualno se namece a ja uplasena i besna ga odbijam iako znam da ce mi nauditi. juri me,bezim.... taman pobegnem na neku kao plazu sa zgradama odmah blizu,kad tamo neki huligani opet me vijajul....e ljiudi moji probudih se umorna od trcanja.strasno

10Još o snovima...zasto sanjamo i najneobicniji snovi... Empty Lucidni snovi... 29/8/2008, 03:43

Dasein

Dasein
V.I.P clan
V.I.P clan

Kako studiram filozofiju, puno puta srela sam se sa problemom kojim se vec stoljecma bave mnogi filozofi, a to je "kako znamo da postojimo?" Neki kazu da je sve sta dozivljavamo mozda san, a neki da nasim mozgovima negdje upravlja zli demon i da je sve iluzija koju nam on predstavlja. Iako se cini mozda na prvi pogled blesavo, nitko jos nije dao pravi argument odnosno dokaz da to ne moze biti istina. Najpoznatiji protuargument dao je Descartes: "Mislim, dakle jesam". Dakle, njegov odgovor bio bi da ako se pitamo dal postojimo, onda moramo postojati, jer ne mozemo se to pitati ako ne postojimo. No, to ne daje odgovor na pitanje da li sve oko nas postoji...da li je sve ovo san? Na jednom predavanju, kad smo diskutirali o tome, sjetih se lucidnih snova. Kazu da ako se pitamo u snu da li sanjamo, onda cemo osvijestiti to da sanjamo. Znaci, ako se kad ne sanjam da li je ovo san, a ne dolazi mi do svijesti da je, onda mora da nije san :) Profesor nije bas bio uvjeren argumentom, jer mu nisam znala, osim za sebe, rec da li stvarno uvijek kad se u snu pitamo o tome postanemo svijesni da sanjamo. Ali, tako kazu, ako imate koje iskustvo s time, mogli bi ga i napisati :) Osim toga, kazu da se to moze i izvjezbati tako da se tokom dana nekoliko puta pitamo dal sanjamo, u tom slucaju pocet cemo se isto pitati i u snu i tako dozivjeti lucidan san.
Još o snovima...zasto sanjamo i najneobicniji snovi... 671444

mimica

mimica
aktivan clan
aktivan clan

ja vec danima sanjamjednu malu devojcicu kako je kupam,imamozda 3-4 godine ja je kupam u mojoj tus kabini i pitam se kako se bese zove ovo dete a imam osecaj da meni pripada....pojma nemam sta to znaci

http://www.aspektastro.net

Dasein

Dasein
V.I.P clan
V.I.P clan

Haha, ja sam nocas imala neobican san, sanjala sam da mi je Gogi odgvorio na pitanje king

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

 
  •  

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions