Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DRAGI CLANOVI NAKON 10 GODINA RADA FORUM CE BITI UGASEN DO KRAJA 2015 GOD. OTVARANJE NOVOG FORUMA BICE NAJAVLJENO NA FB STRANICI https://www.facebook.com/Alex.astrology

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Da li verujete u ljubav?

+9
mars20
Nighty
ribica
Natasa Bg
nika-bgd
Guest
lavica
inja
Malena
13 posters

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

1Da li verujete u ljubav? Empty Da li verujete u ljubav? 3/9/2008, 00:25

Malena

Malena
STAR clan
STAR clan

Pitanje koje je svako sebi postavio barem jednom....Pisite....
Sto se mene licno tice,sve ladje su mi potonule,tako da ne znam vise u sta da verujem...

inja

inja
moderator
moderator

Malena ::Pitanje koje je svako sebi postavio barem jednom....Pisite....
Sto se mene licno tice,sve ladje su mi potonule,tako da ne znam vise u sta da verujem...
19 god. i potonule ladje? Zivot je prica uspona i padova... i treba verovati da ce biti bolje i boriti se.
Da li verujem u ljubav... ja verujem... i pored svega sto moze da iskrsne, verujem! srced

lavica

lavica
aspektastro tim
aspektastro tim

STO SI TI SAD LADJE POTONULE KAD IMAS SAMO 19....ZA 10 GODINA CE TI SVE STO SAD KAZES I URADIS BITI SIMPATICNO SMESNO....

JA VERUJEM U LJUBAV I BEZ LJUBAVI NE BH MOGLA DA ZIVIM....LJUBAV JE ZA MENE SMISAO ZIVOTA...AKO NE VOLIS ONDA SI PRAZAN,NEISPUNJEN....I MISLIM DA SE COVEK NAJLEPSE OSECA ONDA KAD JE ZALJUBLJEN I KAD VOLI...LJUBAV TE DIZE IZ MRTVIH...KAD SI ZALJUBLJEN ZABORAVLJAS NA SVE OSTALE PROBLEME...LJUBAV JE TA KOJA OD NEMOGUCEG PRAVI MOGUCE...LJUBAV SA COVEKOM I U COVEKU CINI CUDA....PA IAKO JE ONA MOZDA I NEUZVRACENA...KAD JE ZALJUBLJEN COVEK JE JEDNOSTAVNO LEP I DOBAR...

Guest

Anonymous
Gost

Malena ::Pitanje koje je svako sebi postavio barem jednom....Pisite....
Sto se mene licno tice,sve ladje su mi potonule,tako da ne znam vise u sta da verujem...

AKO SU TI SVE LADJE POTONULE ONDA HAJDE DA SAGRADIMO NOVE! Da li verujete u ljubav? 274730
SVAKO BOLNO ISKUSTVO NAS UCI I OBLIKUJE,PA TAKO I NEUZVRACENA LJUBAV.
TI SADA NE POZNAJES DOVOLJNO SEBE,I SVE DOZIVLJAVAS TRAGICNO I BESKOMPROMISNO,
ALI TO JE ZIVOT.

NEPREDVIVLJIV Sleep
NEPONOVLJIV Da li verujete u ljubav? 354555
CAROBAN Da li verujete u ljubav? 65797
NEKADA LIJEP, NEKADA MANJE LJEPOTE U SEBI NOSI No

BOL PROLAZI VJERUJ MI,I TO STO TI SE DESAVA PRIHVATI NA NAJBOLJI MOGUCI NACIN.
JER,KO ZNA ZASTO JE TO DOBRO.

Gost

Anonymous
Gost

SVE CE TO NAROD,POZLATITI!!!!!!!!!!!!!!zlato moje!!!!!!!!!!!!!
Reko je to neked davno Laza Lazarevic!!!!!!!!!!!!!!! srced

Malena

Malena
STAR clan
STAR clan

eeee ljudi...svega sam ja svesna ali znate kako je to kada sve ali bas sve pruzite jednoj osobi i kada se 2 god.borite za nju i na kraju...nista!Zapitam se da li je vredelo??? Da li verujete u ljubav? 973100 liou* sam zaljubljena srcapo

lavica

lavica
aspektastro tim
aspektastro tim

SVAKA VEZA I SVAKA LJUBAV JE JEDINSTVENA I VREDNA SAMA PO SEBI...IZ SVAKE VEZE NAUCIS NESTO NOVO I VREDNO...SVAKA VEZA TE UCI DA UCIS NA GRESKAMA...ZAR SAMA LJUBAV NIJE CIN NESEBICNOG DAVANJA...AKO NE DAJES NE MOZES NI UZETI.....I VERUJ MI NEKAD TREBAS PUSTITI STVARI A NE FORSIRATI...TO SAM NAUCILA OD JEDNOG PREPAMETNOG BICA.....PUSTI NEKAD DA STVARI IDU SVOJIM TOKOM,NEMOJ DA FORSIRAS,PA CES VIDETI DA LI JE TA OSOBA UOPSTE I VREDNA TVOG TRUDA....

Malena

Malena
STAR clan
STAR clan

Trudim se,ali je jaaaaaaako tesko...Bojim se samo,sta ako shvatim da uopste nije bio vredan truda?EEEE onda ima da prsnem... Da li verujete u ljubav? 338500 Da li verujete u ljubav? 122133

lavica

lavica
aspektastro tim
aspektastro tim

MOZDA OVO ZVUCI FILOZOFSKI MALO,ALI JESTE TAKO....JA SAM TAKO ZBOG JEDNE PROMASENE VEZE PUSTALA DA PORED MENE PRODJU MNOGO BOLJE I KVALITETNIJE STVARI I OSOBE....SAMO ZATO STO SAM GLEDALA SAMO JEDNU OSOBU KOJOJ SAM ISTO TAKO DALA SVE....CINI MI SE CAK DA SAM TAD MOGLA I DA UMREM ZA NJU....ALI VREME LECI SVE....POSLE TE VEZE SAM BILA RAZOCARANA U LJUBAV,U ZIVOT,U SVE....ALI SAM POSLE TE VEZE I DOSTA NAUCILA O SEBI....A PONAJVISE DA CENIM SAMU SEBE....
TO JE USTVARI I PROBLEM,STO POSLE NEKOG VREMENA PRESTANES DA CENIS SAMU SEBE,IZGUBIS SAMOPOUZDANJE I VERU U SEBE, ILI JEDNOSTAVNO NE VOLIS SVOJU LICNOST.....A KAKO CE TE ONDA DRUGI VOLETI AKO NE VOLIS SAMOG SEBE....



Poslednji izmenio tmlavica dana 5/9/2008, 03:23, izmenjeno ukupno 1 puta

10Da li verujete u ljubav? Empty Re: Da li verujete u ljubav? 3/9/2008, 23:47

Guest

avatar
clan
clan

tmlavica ::MOZDA OVO ZVUCI FILOZOFSKI MALO,ALI JESTE TAKO....JA SAM TAKO ZBOG JEDNE PROMASENE VEZE PUSTALA DA PORED MENE PRODJU MNOGO BOLJE I KVALITETNIJE STVARI I OSOBE....SAMO ZATO STO SAM GLEDALA SAMO JEDNU OSOBU KOJOJ SAM ISTO TAKO DALA SVE....CINI MI SE CAK DA SAM TAD MOGLA I DA UMREM ZA NJU....ALI VREME LECI SVE....POSLE TE VEZE SAM BILA RAZOCARANA U LJUBAV,U ZIVOT,U SVE....ALI SAM POSLE TE VEZE I DOSTA NAUCILA O SEBI....A PONAJVISE DA CENIM SAMU SEBE....
TO JE USTVARI I PROBLEM,STO POSLE NEKOG VREMENA PRESTANES DA CENIS SAMU SEBE,IZGUBIS SAMOPOUZDANJE U SEBE, ILI JEDNOSTAVNO NE VOLIS SVOJU LICNOST.....A KAKO CE TE ONDA DRUGI VOLETI AKO NE VOLIS SAMOG SEBE....

Prelepo si ovo definisala , cista desetka,,, jer ako ne cenimo sebe, kako ce nas drugi ceniti,,,

11Da li verujete u ljubav? Empty Re: Da li verujete u ljubav? 3/9/2008, 23:57

lavica

lavica
aspektastro tim
aspektastro tim

A TI VUCE,JE L VERUJES U LJUBAV?

12Da li verujete u ljubav? Empty Re: Da li verujete u ljubav? 4/9/2008, 00:01

Guest

avatar
clan
clan

tmlavica ::A TI VUCE,JE L VERUJES U LJUBAV?

Postoji nekoliko vrsta ljubavi i sama to znas,,,,, iskren cu biti VERUJEM,,,verujem u onu pravu istinsku,,, samo sto kako ti kazes zna da opece,,, neznam jesi li procitala moju pesmu na forumu, ona kazuje vise nego li sto bih sada ja mogao ovde da piskaram

13Da li verujete u ljubav? Empty Re: Da li verujete u ljubav? 4/9/2008, 15:15

nika-bgd

nika-bgd
STAR clan
STAR clan

tmlavica ::MOZDA OVO ZVUCI FILOZOFSKI MALO,ALI JESTE TAKO....JA SAM TAKO ZBOG JEDNE PROMASENE VEZE PUSTALA DA PORED MENE PRODJU MNOGO BOLJE I KVALITETNIJE STVARI I OSOBE....SAMO ZATO STO SAM GLEDALA SAMO JEDNU OSOBU KOJOJ SAM ISTO TAKO DALA SVE....CINI MI SE CAK DA SAM TAD MOGLA I DA UMREM ZA NJU....ALI VREME LECI SVE....POSLE TE VEZE SAM BILA RAZOCARANA U LJUBAV,U ZIVOT,U SVE....ALI SAM POSLE TE VEZE I DOSTA NAUCILA O SEBI....A PONAJVISE DA CENIM SAMU SEBE....
TO JE USTVARI I PROBLEM,STO POSLE NEKOG VREMENA PRESTANES DA CENIS SAMU SEBE,IZGUBIS SAMOPOUZDANJE U SEBE, ILI JEDNOSTAVNO NE VOLIS SVOJU LICNOST.....A KAKO CE TE ONDA DRUGI VOLETI AKO NE VOLIS SAMOG SEBE....

ovo si zaista realno rekla.
upravo prolazim taj period.. nadam se da ce proci i da cu nesto iz ovoga nauciti.
a da je tesko, bas je tesko.


pozdrav za tmlavicu

14Da li verujete u ljubav? Empty Re: Da li verujete u ljubav? 4/9/2008, 15:57

Malena

Malena
STAR clan
STAR clan


U PRAVU SI....Problem je u tome sto ja imam sada pored sebe divnog momka,ali ne mogu da uzivam niti da se potpuno njemu predam i posvetim kada me proslost jos uvek proganja...

Nadam se da ce sve brzo proci,i da cu uspeti da zaboravim.....
Da li verujete u ljubav? 872738

15Da li verujete u ljubav? Empty Re: Da li verujete u ljubav? 4/9/2008, 23:32

lavica

lavica
aspektastro tim
aspektastro tim

PROBAJ DA IZ SVOG ZIVOTA SKLONIS SVE STVARI,SLIKE,SVAKI PREDMET PA I NAJMANJU SITNICU KOJA TE PODSECA NA NJEGA...JA SAM TAKO SAMOJ SEBI POMOGLA( IMAS O TOME NA TEMI FENG SHUI....)
A VERUJ MI, MNOGO,MNOGO SAM PATILA...UPALA SAM U TESKU DEPRESIJU,ODGURNULA CAK SVE PRIJATELJE OD SEBE....A NA TAJ NACIN SAM SAMO SEBI ODMAGALA...
BUDI SRECNA STO BAR IMAS NEKOG PORED SEBE,TO JE PREMIJA....JOS AKO JE NEKO KAKO RECE DIVAN MOMAK,MISLIM STA ONDA RECI SEM UZIVAJ U NOVOJ LJUBAVI...
ZIVOT IDE DALJE...MOJ TI JE SAVET SAMO, DA KAD SE JEDNOM SAPLETES NA NEKOM MESTU,KAD PONOVO PROLAZIS TIM PUTEM DOBRO OTVORI OCI DA SE NE BI SAPLELA PONOVO....
Da li verujete u ljubav? 866569 srced

16Da li verujete u ljubav? Empty Re: Da li verujete u ljubav? 5/9/2008, 00:10

Malena

Malena
STAR clan
STAR clan

Da li verujete u ljubav? 122133 Da li verujete u ljubav? 17435 Da li verujete u ljubav? 920233 Da li verujete u ljubav? 973100 Da li verujete u ljubav? 545409

17Da li verujete u ljubav? Empty Re: Da li verujete u ljubav? 5/9/2008, 03:38

lavica

lavica
aspektastro tim
aspektastro tim

nika-bgd ::
tmlavica ::MOZDA OVO ZVUCI FILOZOFSKI MALO,ALI JESTE TAKO....JA SAM TAKO ZBOG JEDNE PROMASENE VEZE PUSTALA DA PORED MENE PRODJU MNOGO BOLJE I KVALITETNIJE STVARI I OSOBE....SAMO ZATO STO SAM GLEDALA SAMO JEDNU OSOBU KOJOJ SAM ISTO TAKO DALA SVE....CINI MI SE CAK DA SAM TAD MOGLA I DA UMREM ZA NJU....ALI VREME LECI SVE....POSLE TE VEZE SAM BILA RAZOCARANA U LJUBAV,U ZIVOT,U SVE....ALI SAM POSLE TE VEZE I DOSTA NAUCILA O SEBI....A PONAJVISE DA CENIM SAMU SEBE....
TO JE USTVARI I PROBLEM,STO POSLE NEKOG VREMENA PRESTANES DA CENIS SAMU SEBE,IZGUBIS SAMOPOUZDANJE U SEBE, ILI JEDNOSTAVNO NE VOLIS SVOJU LICNOST.....A KAKO CE TE ONDA DRUGI VOLETI AKO NE VOLIS SAMOG SEBE....

ovo si zaista realno rekla.
upravo prolazim taj period.. nadam se da ce proci i da cu nesto iz ovoga nauciti.
a da je tesko, bas je tesko.


pozdrav za tmlavicu

Da li verujete u ljubav? 17435 NA POZDRAVU.....NEKAKO UVEK DOBIJEM INSPIRACIJU DA KUCKAM KAD JE LJUBAV U PITANJU Da li verujete u ljubav? 382320 ....A KOLIKO JE TESKO JA ODLICNO ZNAM...MA MAGISTRIRALA SAM NA TOME....MOGLA BIH GODINU DANA DA PISEM KROZ STA SAM SVE PROSLA I STA SAM SVE RADILA NE BI LI SE IZVUKLA IZ TOGA...ALI NA KRAJU IPAK OSTAJE JEDNA CINJENICA:
VREME JE TO KOJE CINI SVOJE,ONO LECI RANE...ALI TO JE I ONO STO JE NAJGORE...TREBA TO VREME I DA PRODJE... A ONO TECE TAAKOOO SPOOROOOO....

Da li verujete u ljubav? 920233

18Da li verujete u ljubav? Empty Re: Da li verujete u ljubav? 5/9/2008, 03:42

lavica

lavica
aspektastro tim
aspektastro tim

Malena ::Da li verujete u ljubav? 122133 Da li verujete u ljubav? 17435 Da li verujete u ljubav? 920233 Da li verujete u ljubav? 973100 Da li verujete u ljubav? 545409

NADAM SE SAMO DA SAM TI BAR MALO POMOGLA I UTESILA....
Da li verujete u ljubav? 866569 Da li verujete u ljubav? 920233

19Da li verujete u ljubav? Empty Re: Da li verujete u ljubav? 5/9/2008, 14:31

Malena

Malena
STAR clan
STAR clan

JESIIIIII Da li verujete u ljubav? 76181 Da li verujete u ljubav? 545409

20Da li verujete u ljubav? Empty Re: Da li verujete u ljubav? 24/9/2008, 11:16

Natasa Bg

Natasa Bg
aktivan clan
aktivan clan

Verujem u ljubav, onu pravu ljubav koja nije savršena nego kojoj Mi (dečko i ja) doprinosimo da bude savršena....

I mislim da se ljubav nekima desi nekima ne, to se ne bira. Drmne te, iznenada ali i gaji se....

21Da li verujete u ljubav? Empty Re: Da li verujete u ljubav? 9/11/2008, 21:25

ribica

ribica
V.I.P clan
V.I.P clan

Natasa Bg ::Verujem u ljubav, onu pravu ljubav koja nije savršena nego kojoj Mi (dečko i ja) doprinosimo da bude savršena....

I mislim da se ljubav nekima desi nekima ne, to se ne bira. Drmne te, iznenada ali i gaji se....

Ja se sa ovim slazem...... Da li verujete u ljubav? 872738

http://www.aspektastro.net

22Da li verujete u ljubav? Empty Re: Da li verujete u ljubav? 14/11/2008, 17:53

Nighty

Nighty
clan
clan

Љубав...Наравно да верујем у исту. Представља не само идеализацију већ и апстракцију.
Ум вођен реалним разумом никада неће моћи заиста спознати шта значи љубав, која подразумева много чиниоца.

Не може доћи одједном, не може се спознати ''тек тако'' нити ју је могуће апсолутно дефинисати.
Не представља једино 'волети неког безусловно'' нити представља узајамно давање, осим у својој основи.
Попут дрвета је...почиње семеном заљубљености и уколико се залива осећањима, уколико се гаји нежношћу, уколико се обасјава зрацима пажње и важности, уколико се храни пољубцима и сексом - биће права и дрво, односно љубав, ће да расте све више и више, постаје јача и боља и уколико се чак и понеке гране поломе, могуће их је закалемити не ради очувања целовитости већ само ради очувања дрвета (љубави)... Када је дрво јако одупреће се олујама спољних утицаја, ветровима и злим људима који су љубоморни на беле цвате које можемо видети сваког пролећа на истом...љубоморни на то што су безброј пута покушавали да очувају исту али се водили једино семеном заљубљености које је кад-тад иструлило...за истинску срећу потребно је само једно једино...

Истина, биће понекад ружно...биће понекад запостављено помало...али оно је увек ту и представља резултат свих напора к очувању истог...и, што је најбоље од свега - свако дрво, односно свака љубав, је уникатно и има различите гране.

Ако га гајите и цените, неће никад имати срећан крај...једноставно ће наставити својим путем. Такође, битно је и разликовати ''хепиенд'' као и холивудске манипулације од реалног физичког света обзиром да нити свако има камин, нити свако има увек лепо и фино расположење, а изнад свега ко није спознао љубав заправо никад није спознао живот.

23Da li verujete u ljubav? Empty Re: Da li verujete u ljubav? 14/11/2008, 18:11

mars20

mars20
moderator
moderator

Blago cara Radovana - O ljubavi

Jovan Ducic

U ljubavi se oseca vise nego sto treba, pati vise nego sto misli,
sanja vise nego sto se zivi, i kaze i ono u sta ni sami ne verujemo.
Zaljubljeni se danas ocajno vole, kao sto sutra mogu da se ocajno
omrznu bez stvarnog povoda, kao sto su se i zavoleli bez stvarnog
povoda.


Zaljubljeni covek misli da uvek voli prvi put, iako je pre toga
sto puta voleo; a dogadja se cak da veruje kako je odista samo ovaj
put istinski voleo.


Ljubav je nacesce jedno veliko mastanje, jer smo izmislili sve
vrline kod zene koju volimo, i uobrazili da su sve srece mogucne,
i zakljucili da su sve prepone sitne i neznatne.


Ljubav je ozbiljna i sveta stvar, ali su zaljubljenici - zacudo,
- uvek smesni za sve ostale ljude. Dovoljno je da vam neko ispovedi
da je zaljubljen, pa da mu u vasim ocima padne cena.


Zene ne zna da postuje, nego da voli. Zene ne traze ni da vi njih
postujete, nego da ih volite. Postovanje za njih znaci odsustvo svake
ljubavi, nesto hladno i iz glave, a ne nesto preosecajno i iz duse.
One veruju da nekog treba najpre voleti, kako bi ga zatim isitnski
postovale, a ljudi misle obratno. Zene misle: gde je mnogo postovanja,
tu je malo ljubavi. Zene imaju stalnu potrebu da budu voljene, i kad
one same ne vole, i zato se cesto predaju i ljudima koji su im inace
fizicki nemili.


Sve zene vole bogatase, jer je zena uvek siromah. Pametnih se
boje...


Zene pocnu da ljube samo onda kad su voljene, ili bar kad misle
da su vec voljene. Inicijativa ljubavi uvek dolazi od coveka. Zena
hoce vise da bude voljena, nego da sama voli; i vise da je zele,
nego da je vole. Ona ne samo da prva ne voli, nego prva i ne bira.
Covek joj se moze naoko i da dopada, ali je retko da ga prva zavoli.
Zena moze da se zanese za bogatasem ili artistom, za vojnikom ili
sportistom, za lepim ili za umnim, ali se najzad dadne, cesto za
ceo zivot, sasvim drukcijem coveku nego kakvog je zamisljala i
zelela. Ona uvek podlegne jacem, a ne lepsem i umnijem, ni boljem
i milijem. Retko koja zena visi o ruci coveka koji je bio odista
covek njenog ukusa... Padajuci pred jakim a ne pred dobrim i lepim,
zena ne razume duh nego volju, ni lepotu nego nameru.


Govoriti o ljubavi, to je vec pomalo voleti. Nikad zena ne govori
o ljubavi s nekim koji joj se ne svidja kao covek, i kojeg nikad ne
bi mogla voleti ili pozeleti....


Ima ljudi na koje ni muva nece da padne.


Covek koji je postuje zenu, ne postuje ni ljubav za zenu.


Ima vrlo malo sveta srecnog u ljubavi. Ljubav napravi vise nesrecnih
nego srecnih, i vise bede nego radosti... Ljubav je najvece nespokojstvo
i nasilje nad sobom i nad drugima.


Prvi znak ljubavi jedne zene, to je kad zeli da se osami i izdvoji
iz sveta. Zena koja odmah ne napusti svoje dotadasnje navike, vara
i sebe i coveka o svojoj ljubavi. Jedan dokaz zenine ljubavi, to
je kult svakog vaseg momenta, svake vase navike, svakog vaseg predmeta.
Istinski zaljubljena zena postaje fetisist. Ona, kao svraka, cuva sve
sto je covek imao u rukama: njegov cvetic, sliku, olovku, dugme,
cigaretu, neupaljenu ili upola ispusenu. Ona u svemu vidi njega, i
sve pobozno prinosi k ustima.


Ako ljubav zavisi od nase slobodne volje, zasto ne prestanu da
vole oni koji bi hteli da prestanu; naprotiv, placu od bola i
robuju ljubavi, cak i oni ponosni ljudi koji inace smatraju ropstvo
za najvece zlo; i rado se lisavaju zbog ljubavi neceg cega se inace
nikada nisu hteli odreci; i nose svoju ljubav kao bolest ili okov;
i zive u strahu da ne izgube samo onog kog vole.




Da li verujete u ljubav? 866569 Da li verujete u ljubav? 372510

24Da li verujete u ljubav? Empty Re: Da li verujete u ljubav? 7/12/2008, 20:53

Dasein

Dasein
V.I.P clan
V.I.P clan

Ne znam, cini mi se da su sve vrste ljubavi jace od one u koju najvise vjerujemo. Vise smo u stanju voljet neko jelo cijeli zivot nego jednu osobu. A nije to tako ni cudno, sve je to psihologija, ljudi se mijenjaju, jela ne. Uglavnom, bas u zadnje vrijeme preispitujem kod sebe odgovor na ovo pitanje i od kad se otvorila tema mislim si kako cu odgovorit na nju kad si malo razmislim, ali jos ne znam sta bi odgovorila...

25Da li verujete u ljubav? Empty Re: Da li verujete u ljubav? 9/1/2009, 01:38

Villainess87airy

Villainess87airy
clan
clan

Vjerujem. . . . . . . . . JA SAM LJUBAV!!! Da li verujete u ljubav? 382320 Da li verujete u ljubav? 768168

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

 
  •  

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions